adowanie strony... prosz czeka!

Jeli strona nie chce si zaadowa kliknij Tutaj

FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ

Poprzedni temat :: Nastpny temat
Nowy serwer, nowe forum - wany komunikat!
Autor Wiadomo

Victoria Pe:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina

Doczya: 17 Lis 2005
Skd: Warszawa

PostWysany: 04-11-2022, 19:35   Nowy serwer, nowe forum - wany komunikat! Odpowiedz z cytatem

Za kilka dni naszemu forum stuknie 17 lat. To kawa czasu, prawie jedno pokolenie. Istnieje spore ryzyko, e z przyczyn technicznych nie dotrwamy do penoletnoci. Problem w tym, e skrypt forum jest przestarzay (ma ponad 20 lat!) i do prawidowego funkcjonowania wymaga przestarzaych technologii serwerowych, ktre s coraz rzadziej oferowane przez providerw. Nie wnikam w szczegy, bo nie jestem w tych sprawach kompetentna. O szczegach napisze Pirat, nasz forumowy informatyk.

Chodzi o to, e z obecnym providerem bdziemy musieli si rozsta, gdy unowoczenia serwerowni i skrypt naszego forum moe technicznie nie wydoli. Rozgldamy si za innym providerem i testujemy dostpne serwery, ktrych parametry odpowiadaj naszym potrzebom. Sk w tym, e jeli taki serwer znajdziemy to istnieje ryzyko, e za jaki czas sytuacja si powtrzy. Przenoszenie forum z serwera na serwer to czasochonny i skomplikowany proces, a take ryzykowny, bo skrypt moe si posypa.

Wymyliam, eby zrobi nowe forum na nowoczesnym skrypcie, ktry nie bdzie stwarza technicznych problemw przez kolejne kilkanacie lat. Stare forum na domenie infokolej.pl bdzie cay czas dostpne, jako swoiste archiwum, ale zablokujemy moliwo rejestracji nowych uytkownikw. Natomiast bdziemy powoli migrowa na nowe forum, na nowym skrypcie i na nowej domenie:

http://twojakolej.pl

Obecnie na tej domenie testujemy serwery. A co Wy o tym mylicie? Piszcie.

wamp Pe:Mczyzna
Uytkownik

Doczy: 21 Cze 2020

PostWysany: 04-11-2022, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem na tak, ale powinnicie skoczy z przeklejaniem suchych artykuw na zasadzie kopiuj wklej. Wszyscy mamy rwny dostp do rynku kolejowego i moemy sobie info przeczyta. Co innego jeli mwimy o dyskusji na jaki temat.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo

Noema Pe:Kobieta
Sponsor

Doczya: 13 Lis 2005
Skd: Zgorzelec

PostWysany: 04-11-2022, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisa/a:
Za kilka dni naszemu forum stuknie 17 lat.

Pod obecn nazw. Wczeniej przez par lat byo FIP Forum (teraz jako jeden z dziaw na tym forum). Mona powiedzie, e dwie dekady ju miny...

Victoria napisa/a:
Wymyliam, eby zrobi nowe forum na nowoczesnym skrypcie, ktry nie bdzie stwarza technicznych problemw przez kolejne kilkanacie lat. Stare forum na domenie infokolej.pl bdzie cay czas dostpne, jako swoiste archiwum, ale zablokujemy moliwo rejestracji nowych uytkownikw. Natomiast bdziemy powoli migrowa na nowe forum, na nowym skrypcie i na nowej domenie

Nic nie trwa wiecznie. Co si koczy, co zaczyna. Kilkanacie lat w brany IT to rewolucja. Trzeba i z postpem.

Sunseed Pe:Mczyzna
Przyjaciel

Doczy: 05 Lip 2011
Skd: Bruxelles

PostWysany: 05-11-2022, 23:06    Odpowiedz z cytatem

wamp napisa/a:
Ja jestem na tak, ale powinnicie skoczy z przeklejaniem suchych artykuw na zasadzie kopiuj wklej. Wszyscy mamy rwny dostp do rynku kolejowego i moemy sobie info przeczyta. Co innego jeli mwimy o dyskusji na jaki temat.

Popieram w caoci!

A co do meritum - ja jednak zostawibym forum w niezmienionym ksztacie, wierz e znajdzie si jakie rozwizanie. Przenosiny mog oznacza koniec caego projektu, nie wszyscy uytkownicy mog przechodzi na nowy twr, baza informacji tutaj zamieszczonych te nie jest bez znaczenia. Nie da si przema zaaktualizowa do nowszej wersji?

Pirat
-Usunity-
Go

PostWysany: 06-11-2022, 22:57   

Victoria napisa/a:
Problem w tym, e skrypt forum jest przestarzay (ma ponad 20 lat!) i do prawidowego funkcjonowania wymaga przestarzaych technologii serwerowych, ktre s coraz rzadziej oferowane przez providerw.

Chodzi konkretnie o PHP, czyli skryptowy jzyk programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych. Nasze forum do prawidowego dziaania wymaga max wersji 5.3 (przy nowszych wersjach dziaa wadliwie lub w ogle nie dziaa), podczas gdy najnowsza wersja PHP to 8.1.8.

Victoria napisa/a:
Chodzi o to, e z obecnym providerem bdziemy musieli si rozsta, gdy unowoczenia serwerowni i skrypt naszego forum moe technicznie nie wydoli. Rozgldamy si za innym providerem i testujemy dostpne serwery, ktrych parametry odpowiadaj naszym potrzebom.

Niewielu dostawcw usug hostingowych oferuje przestarzae wersje PHP. Paru znalazem za rozsdne pienidze i jestem w trakcie testowania serwerw. W przyszym tygodniu przetestujemy forum na nowym serwerze, ktry najbardziej mi odpowiada. Jego zalet jest certyfikat SSL (zapewnia poufno transmisji danych przesyanych przez Internet) w cenie hostingu.

Sunseed napisa/a:
Nie da si przema zaaktualizowa do nowszej wersji?

Najnowsza wersja jest z 2015 r., wic te ju "zabytek". Przydaby si zupenie nowy skrypt, ktry bdzie rwnie dobrze dziaa na urzdzeniach mobilnych. Gdy startowalimy z forum w 2005 r. to o smartfonach nikt nie sysza.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Moesz zacza pliki na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku