adowanie strony... prosz czeka!

Jeli strona nie chce si zaadowa kliknij Tutaj

FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ

Poprzedni temat :: Nastpny temat
[rel] Wizyta w Rudach
Autor Wiadomo

Kolejoman2 Pe:Mczyzna
Przyjaciel

Doczy: 07 Gru 2010
Skd: Kdzierzyn-Kole

PostWysany: 27-10-2022, 09:36   [rel] Wizyta w Rudach Odpowiedz z cytatem

7.08.2022
Kdzierzyn - Rudy - Rybnik Stodoy - Rudy - Stanica - Rudy - Kdzierzyn

W niedziel 7 sierpnia postanowiem w kocu nadrobi bardzo denerwujcy brak na mojej mapie, a mianowicie kolejk wskotorow w Rudach, ktra tak naprawd jest rzut beretem od mojego domu. Z Kdzierzyna wyruszam ok. 11.30 swoim samochodem. Trasa wiedzie przez Bieraw, Dziergowice, Kuni Raciborsk i Rud Kozielsk, zajmuje mi nieca godzin. Po przyjedzie pierwsze kroki kieruj do kasy biletowej, gdzie zakupuj bilety na pocig do Rybnika Stod na godzin 13.00 i do Stanicy na godzin 14.00. Mam jeszcze troch czasu, wic zwiedzam sobie stacj. Na jej terenie znajduje si kilka punktw gastronomicznych, jest te kunia, ktr mona zwiedza oraz wystawa multimedialna. Nie znam si na taborze wskotorowym, wic nie bd opisywa poszczeglnych eksponatw, zamieszczam po prostu zdjcia, ktre zrobiem podczas zwiedzania.
Po stacji manewruje parowz Las49 3343, jest on nawadniany i przygotowuje si do jazdy.
Chwil przed 13.00 przybywa pocig ze Stanicy prowadzony lokomotyw spalinow.
Po opuszczeniu skadu przez pasaerw mona zaj miejsce.
Lokomotywa spalinowa odpina si, a jej miejsce zajmuje parowz. Kontrola biletw odbywa si przed odjazdem. Trasa biegnie gwnie przez las i czciowo wzdu szosy z Rud do Rybnika.
Dawniej trasa koczya si na stacji Papro, ale zostaa ona przeduona odrobin dalej, wanie do przystanku Rybnik Stodoy. Znajduje si on za przejazdem kolejowym na wspomnianej szosie, a przejazd pocigu jest zabezpieczany przez pracownikw. Rybnik Stodoy to zmodernizowany peron, ktry wygldem przypomina perony PKP PLK.
Szybki oblot skadu i ruszamy w drog powrotn do Rud.
Po przyjedzie do Rud znw wymiana pasaerw.
Ja pozostaj w skadzie, bo do 14.00 nie ma a tak duo czasu. Miejsce parowozu zajmuje lokomotywa spalinowa.
Chtnych na przejazd jest tak duo, e w pewnym momencie skad zostaje wycofany, aby zabra jeszcze 2 dodatkowe wagoniki z bocznego toru. Trasa do Stanicy jest nieco dusza i wiedzie rwnie przez las.
Dopiero przed sam Stanic wyjedamy na poln okolic. Pocig zatrzymuje si chwil wczeniej ni jest peronik przy budynku stacyjnym.
Lokomotywa odpina si i przejeda na drugi tor, ale nie przejeda razu na drug stron tylko zatrzymuje si przy pocigu, a dzieci mog sobie j oglda. Z informacji, ktre napywaj Stanica za jaki czas nie bdzie ju kocowym punktem po tej stronie linii, bo ma zosta przywrcony do ruchu kolejny odcinek, do Pilchowic. Gdy ju wszyscy si naogldali lokomotywa podpina si do skadu.
Wyruszamy z powrotem do Rud.
Po przyjedzie kontynuuj zwiedzanie stacji.
Skad udaje si w kolejny kurs z parowozem do Rybnika Stod.
Spdzam tu jeszcze na tyle duo czasu, e pocig ze Stod zda wrci.
Nastpnie wsiadam w samochd i po niecaej godzinie jestem w domu.

Fotki, skany biletw: www.kolejomania.rail.pl/rudy.html

Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych